CryptoTech - Strona głównaGazele Biznesu 2014 
Fundusze UE
Fundusze UE
 
Certyfikat ISO 9001:2015
ISO 9001:2015
 
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA ELEKTRONIKI I TELEKOMUNIKACJI
KIGEiT
 
Certyfikacja CSCIP
CSCIP
Strona główna : Informacje : Wiadomości : CryptoCard Suite zmienia rynek kart
Wiadomości
Dla Prasy

CryptoCard Suite zmienia rynek kart

2003-10-01

CryptoTech wprowadza do oferty innowacyjne rozwiązanie dla rynku podpisu elektronicznego o nazwie CryptoCard Suite.

CryptoTech wprowadza do swojej oferty nowy produkt z zakresu podpisu elektronicznego o nazwie CryptoCard Suite. Innowacyjne rozwiązanie obejmuje kartę kryptograficzną CryptoCard multiSIGN oraz oprogramowanie do zarządzania i integracji karty z typowymi aplikacjami w środowisku Windows.

Karta CryptoCard multiSIGN jest oparta na certyfikowanej do ITSEC E3 HIGH technologii firmy Setec i spełnia wymagania "Ustawy o podpisie elektronicznym" stawiane dla komponentu bezpiecznego urządzenia do składania podpisu elektronicznego - tzw. podpisu kwalifikowanego. Cechą szczególną rozwiązania jest połączenie w ramach jednej karty funkcji komponentu technicznego do składania podpisu kwalifikowanego oraz funkcjonalności wcześniejszej karty CryptoCard PKI, przeznaczonej do zastosowania w typowych aplikacjach PKI, takich jak bezpieczne poczta elektroniczna, silne uwierzytelnianie w dostępie do aplikacji webowych czy logowanie do domeny Windows2000/2003 zgodnie z Kerberos/PKI. Poszczególne aplikacje karty są od siebie całkowicie izolowane a dostęp do różnych kluczy kryptograficznych chroniony jest odrębnymi kodami PIN (do 4 kodów PIN). Karta posiada 32kB pamięci EEPROM i realizuje wewnętrznie algorytmy RSA, DES, 3DES i SHA-1. Produkt ten dzięki udostępnieniu otwartych interfejsów PKCS#11 i MS CryptoAPI jest łatwy w integracji z dowolnymi aplikacjami, w szczególności może stanowić składnik bezpiecznego urządzenia do składania podpisu elektronicznego. Urządzenie o takiej funkcjonalności będzie dostępne w firmie CryptoTech jesienią bieżącego roku.

"Poszerzenie naszej oferty o rozwiązanie CryptoCard Suite pozwoli w jeszcze bardziej kompleksowy sposób zaspokajać potrzeby klientów związane z bezpieczeństwem infrastruktury informatycznej przy jednoczesnym stosowaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego. CryptoTech zamierza kierować nowe rozwiązanie przede wszystkim do klientów korporacyjnych, rynku finansowego, telekomunikacyjnego oraz administracji państwowej"

komentuje Dariusz Lewicki, Prezes Zarządu CryptoTech Sp. z o.o.