CryptoTech - Strona głównaGazele Biznesu 2014 
Fundusze UE
Fundusze UE
 
Certyfikat ISO 9001:2015
ISO 9001:2015
 
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA ELEKTRONIKI I TELEKOMUNIKACJI
KIGEiT
 
Certyfikacja CSCIP
CSCIP
Strona główna : Informacje : Wiadomości : Intel przejmuje McAfee
Wiadomości
Dla Prasy

Intel przejmuje McAfee

2010-08-19

Intel Corporation, wiodący, światowy producent procesorów, zawarł porozumienie w sprawie nabycia wszystkich akcji firmy McAfee. Wartość jednej akcji ustalono na poziomie 48 USD, zaś całość transakcji wyceniono na kwotę ok. 7, 7 mld USD.

Renee James, starszy wiceprezes Intela i dyrektor generalny grupy podkreśla, iż przejęcie McAfee jest kolejnym krokiem w strategii Intela zakładającej nowe podejście do bezpieczeństwa "będącego podstawowym elementem nowoczesnych komputerów". Obie strony argumentują, iż połączenie wspólnych doświadczeń i wiedzy zwiększa szansę na rozwiązanie rosnącego problemu zagrożeń cybernetycznych. Wizja bezpieczeństwa i podjęta w tym zakresie współpraca firm, ma zaowocować nową ofertą i wypuszczeniem w przyszłym roku innowacyjnych technologii i produktów, wypracowanych w ramach strategicznego partnerstwa.

Firma McAfee, z siedzibą w Santa Clara i założona w 1987 roku, jest największym na świecie producentem aplikacji antywirusowych i zabezpieczających. W 2009 r wypracowała ok. 2 mld USD dochodu, zaś poziom zatrudnienia wynosi ok. 6100 pracowników. Produkty i technologie McAfee, zapewniające bezpieczne rozwiązania i usługi dla konsumentów, przedsiębiorstw i administracji rządowej, znajdują zastosowane na całym świecie.

Więcej informacji o szczegółach transakcji można znaleźć tutaj