CryptoTech - Strona głównaGazele Biznesu 2014 
Fundusze UE
Fundusze UE
 
Certyfikat ISO 9001:2015
ISO 9001:2015
 
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA ELEKTRONIKI I TELEKOMUNIKACJI
KIGEiT
 
Certyfikacja CSCIP
CSCIP
Strona główna : Informacje : Wiadomości : Nowa wieloaplikacyjna karta CryptoTech
Wiadomości
Dla Prasy

Nowa wieloaplikacyjna karta CryptoTech

2003-10-24

Firma CryptoTech, specjalizująca się w rozwiązaniach systemów bezpieczeństwa informacji, rozpoczęła sprzedaż swojego nowego produktu, karty CryptoCard multiSIGN.

Możliwości CryptoCard powinni docenić menadżerowie dużych przedsiębiorstw, ponieważ karta przeznaczona jest w szczególności do zastosowań korporacyjnych. CryptoCard multiSIGN uzyskał certyfikat na poziomie E3 high, zgodnie z metodologią ITSEC, co oznacza pełną zgodność z polską ustawą o podpisie elektronicznym i pozwala na stosowanie kart także w rozwiązaniach wymagających kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Zakończone sukcesem testy przeprowadziła niemiecka firma T-Systems GEI GmbH, upoważniona do wydania certyfikatów dla sprzętowych i programowych rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa.

Propozycja CryptoTechu umożliwia korzystanie z tej samej karty zarówno do bezpiecznego podpisu elektronicznego, jak i podpisu "zwykłego" używanego najczęściej w poczcie elektronicznej czy wewnętrznej wymianie dokumentów. Oba te zastosowania, pomimo zaimplementowania w jednym układzie są od siebie zupełnie niezależne. Do innych zastosowań karty kryptograficznej należą szyfrowanie danych, uwierzytelnianie użytkownika oraz przechowywanie kluczy i haseł. Klucze kryptograficzne do różnych zastosowań mogą być zabezpieczone osobnymi kodami PIN, co stanowi dodatkowy stopień bezpieczeństwa. Karta może być także wyposażona w antenę i układ pozwalający wykorzystywać ją również w zbliżeniowych systemach kontroli dostępu do pomieszczeń, co czyni z niej uniwersalny "token bezpieczeństwa". Oferowane zestawy składają się z karty multiSIGN oraz oprogramowania do zarządzania podsystemem kartowym i mogą być uzupełnione o czytniki kart procesorowych standardu PC/SC.