CryptoTech - Strona głównaGazele Biznesu 2014 
Fundusze UE
Fundusze UE
 
Certyfikat ISO 9001:2015
ISO 9001:2015
 
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA ELEKTRONIKI I TELEKOMUNIKACJI
KIGEiT
 
Certyfikacja CSCIP
CSCIP
Strona główna : Informacje : Wiadomości : Nowe urządzenia serii Thales nShield
Wiadomości
Dla Prasy

Nowe urządzenia serii Thales nShield

2016-02-24

Firma Thales, lider w dziedzinie sprzętowych modułów bezpieczeństwa, wprowadza do swojej oferty nowe modele w swojej flagowej serii Thales nShield. Dotychczasowe urządzenia Solo+ i Connect+ zostaną uzupełnione przez nowe moduły Solo XC i Connect XC.

Nowe moduły charakteryzują się przede wszystkim większą wydajnością. W przypadku algorytmu RSA, przy kluczu o długości 2048 bit możliwe jest wykonanie do 8400 operacji na sekundę, a dla krzywych eliptycznych (ECC) przy kluczu o długości 256 bit najmocniejszy model wykonuje 14000 operacji na sekundę. Dla dotychczasowego lidera wydajności, modelu 6000+ wartości te wynosiły odpowiednio 3000 i 2400 operacji na sekundę.

Drugim elementem, który zyskał w nowych urządzeniach to technologia CodeSafe czyli możliwość wykonywania wrażliwego kodu w bezpiecznym środowisku modułu HSM. Mechanizm został rozbudowany i uzyskał większą elastyczność.

Certyfikacja FIPS 14-2 dla nowych urządzeń XC jest spodziewana w trzecim kwartale tego roku. Z tego względu dla zastosowań wymagających formalnego potwierdzenia poziomu bezpieczeństwa sugerowane jest użycie modułów Solo+ i Connect+, posiadających certyfikaty FIPS i CC.