CryptoTech - Strona głównaGazele Biznesu 2014 
Fundusze UE
Fundusze UE
 
Certyfikat ISO 9001:2015
ISO 9001:2015
 
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA ELEKTRONIKI I TELEKOMUNIKACJI
KIGEiT
 
Certyfikacja CSCIP
CSCIP
Strona główna : Informacje : Wiadomości : Podpis kwalifikowany w środowisku Linux
Wiadomości
Dla Prasy

Podpis kwalifikowany w środowisku Linux

2004-06-28

CryptoTech zaproponował swoim klientom pierwsze w Polsce rozwiązanie do podpisu bezpiecznego (kwalifikowanego) w środowisku Linux.

Rozwiązanie zostało oparte o produkt CryptoCard multiSIGN oraz oprogramowanie CryptoCard Suite. Pakiet ten był wcześniej przeznaczony wyłącznie do integracji z aplikacjami popisu kwalifikowanego i zwykłego w środowisku Windows. Teraz interfejs karty zgodny z PKCS#11 pracuje również z głównymi dystrybucjami Linuxa, nowoczesnego, wielozadaniowego systemu operacyjnego klasy Unix. Rozwiązanie realizujące zadania komponentu technicznego do składania bezpiecznego podpisu, przygotowane jest do integracji z aplikacjami firm trzecich, realizującymi pozostałe zadania bezpiecznego urządzenia do składania podpisu kwalifikowanego. Wieloaplikacyjna karta CryptoCard multiSIGN może jednocześnie obsługiwać zastosowania podpisu elektronicznego i szyfrowania, inne niż podpis kwalifikowany.

System operacyjny Linux zdobywa sobie coraz więcej zwolenników. Oprogramowanie to często przewyższa swoimi możliwościami konkurencyjne oprogramowanie komercyjne, a co najważniejsze dostępne jest za darmo. W Polsce największą popularnością cieszy się w sektorze administracji publicznej.

W ofercie produktów CryptoTech znajdą Państwo zarówno karty kryptograficzne, jak i oprogramowanie do ich obsługi, co stanowi rozwiązanie techniczne pozwalające na korzystanie z funkcjonalności PKI, natomiast uzupełnieniem tego zestawu jest certyfikat klucza publicznego. Kompletne rozwiązanie wraz z certyfikatem znajdą Państwo w ofercie Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR)- Szafir oraz Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW) - Sigillum.

"Nasi klienci już teraz mogą korzystać ze sprawdzonego i szeroko używanego przez Kwalifikowane Urzędy Certyfikacji rozwiązania - CryptoCard multiSIGN oraz oprogramowania CryptoCard Suite w środowisku Linux. Rozwiązanie to będzie w najbliższych miesiącach intensywnie rozwijane przez specjalistów CryptoTechu"

komentuje Dariusz Lewicki, Prezes Zarządu CryptoTech Sp. z o.o.