CryptoTech - Strona głównaGazele Biznesu 2014 
Fundusze UE
Fundusze UE
 
Certyfikat ISO 9001:2015
ISO 9001:2015
 
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA ELEKTRONIKI I TELEKOMUNIKACJI
KIGEiT
 
Certyfikacja CSCIP
CSCIP
Strona główna : Informacje : Wiadomości : Setec dostarczy EID oraz paszporty biometryczne
Wiadomości
Dla Prasy

Setec dostarczy EID oraz paszporty biometryczne

2004-09-14

Fińska firma Setec, czołowy producent kart elektronicznych, wygrała międzynarodowy przetarg na dostawę paszportów i kart identyfikacyjnych dla Szwecji. Wartość 5-letniego kontraktu wyniesie około 100 milionów euro. Podpisane 31 sierpnia 2004 r. zamówienie jest największym w historii firmy.

Wdrożenie projektu rozpocznie się w październiku 2005 r., wraz z wprowadzeniem w Szwecji ogólnonarodowego identyfikatora elektronicznego. Rozwiązanie oparte jest na wielofunkcyjnej i wieloaplikacyjnej karcie kryptograficznej, zaprojektowanej i wyprodukowanej przez Setec i zgodnej z zaleceniami Unii Europejskiej w zakresie bezpiecznego urządzenia do składania podpisu elektronicznego (Secure Signature-Creation Device, SSCD).

Równolegle z wprowadzeniem kart identyfikacyjnych Setec dostarczy Szwedom paszporty biometryczne. Personalizacja około miliona corocznie wydawanych paszportów zostanie wykonana przez szwedzkiego partnera Setec, firmę AB Svenska Press. Będzie to drugie na świecie wdrożenie zgodne ze specyfikacją ICAO (Internation Civil Aviation Organization). Poprzedni projekt, również realizowany przez Setec, dotyczy biometrycznego paszportu dla Danii.

Kontrakt ze Szwecją jest największym do tej pory zamówieniem realizowanym przez Setec i podkreśla czołową pozycję fińskiego producenta na rynku kart elektronicznych, wspartą przez doświadczenie w realizacji projektów na skalę ogólnokrajową. Kolejne masowe wdrożenie karty elektronicznej świadczy o szybkim rozwoju europejskiego rynku dla dużych, ogólnonarodowych rozwiązań identyfikacyjnych, opartych na bezpieczeństwie kart z procesorem kryptograficznym.