CryptoTech - Strona głównaGazele Biznesu 2014 
Fundusze UE
Fundusze UE
 
Certyfikat ISO 9001:2015
ISO 9001:2015
 
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA ELEKTRONIKI I TELEKOMUNIKACJI
KIGEiT
 
Certyfikacja CSCIP
CSCIP
Strona główna : Informacje : Wiadomości : Firma Thales (nCipher) wprowadza na rynek nowy moduł HSM - nShield Connect 6000
Wiadomości
Dla Prasy

Firma Thales (nCipher) wprowadza na rynek nowy moduł HSM - nShield Connect 6000

2009-07-15

Firma Thales (która przejeła firmę nCipher), lider w zakresie bezpieczeństwa systemów informatycznych i komunikacyjnych wprowadziła do oferty nowy sprzętowy moduł kryptograficzny (HSM) o nazwie nShield Connect 6000. Jest to najszybszy dostępny na rynku sieciowy HSM z podwójnym zasilaniem (obsługującym tryb "hot swap").

Należący do linii produktów nCipher moduł HSM nShield Connect 6000 spełnia wymagania dla systemów krytycznych (np. związanych z ochroną danych osobowych oraz innych informacji wrażliwych) dotyczące m.in. ciągłości działania (business continuity) oraz skalowalności - w szczególności systemów mocno obciążonych, o wymaganej wysokiej dostępności, takich jak centra danych.

nShield Connect 6000 jest urządzeniem sieciowym, które pracuje jako wysoce skalowalny, scentralizowany moduł do zarządzania kluczami i ochrony wrażliwych danych dla nawet 100 serwerów, wirtualnych maszyn lub innych instancji aplikacji - jednocześnie zapewniając, że stosowne polityki są konsekwentnie przestrzegane a koszty operacyjne są znacząco zredukowane.

Podobnie jak wszystkie pozostałe moduły HSM firmy Thales, nShield Connect 6000 został przystosowany do współpracy z szerokim spektrum aplikacji takich jak:

  • SafeLayer KeyOne (PKI)
  • Verizon Unicert (PKI)
  • Microsoft Certificate Services (PKI)
  • Entrust Authority Security Manager (PKI)
  • RSA Certificate Manager (PKI)
  • Oracle Database
  • Microsoft SQL Server

nShield Connect 6000 został certyfikowany na zgodność z FIPS 140-2 level 3, czyli najpopularniejszym standardem bezpieczeństwa dla rozwiązań kryptograficznych zarówno w administracji publicznej jak i przedsiębiorstwach komercyjnych. Urządzenie odpowiada również na rosnące potrzeby przedsiębiorstw związane z wydajnością, zapewniając do 6000 podpisów na sekundę z kluczem RSA o długości 1024 bity i co ważniejsze do 3000 podpisów na sekundę z kluczem RSA o długości 2048 bitów, która to długość klucza jest aktualnie zalecana przez organy regulacyjne oraz organizacje przemysłowe.

Więcej informacji można znaleźć tutaj