CryptoTech - Strona głównaGazele Biznesu 2014 
Fundusze UE
Fundusze UE
 
Certyfikat ISO 9001:2015
ISO 9001:2015
 
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA ELEKTRONIKI I TELEKOMUNIKACJI
KIGEiT
 
Certyfikacja CSCIP
CSCIP
Strona główna : Informacje : Wiadomości : Kryptograficzna karta procesorowa CryptoCard multiSIGN firmy CryptoTech przeznaczona do zastosowań korporacyjnych w firmach.
Wiadomości
Dla Prasy

Token bezpieczeństwa

2004-06-02

Kryptograficzna karta procesorowa CryptoCard multiSIGN firmy CryptoTech przeznaczona jest w szczególności do zastosowań korporacyjnych w firmach.

Uzyskała ona certyfikat zgodności z polską ustawą o podpisie elektronicznym i pozwala na stosowanie kart także w rozwiązaniach wymagających kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Umożliwia zatem korzystanie z tej samej karty, zarówno do bezpiecznego podpisu elektronicznego, jak i podpisu "zwykłego", używanego najczęściej w poczcie elektronicznej czy wewnętrznej wymianie dokumentów. Oba te zastosowania, pomimo wdrożenia w jednym układzie, są od siebie zupełnie niezależne. Inne zastosowania karty kryptograficznej to szyfrowanie danych, uwierzytelnianie użytkownika i przechowywanie kluczy i haseł. Klucze kryptograficzne do różnych zastosowań mogą być zabezpieczone osobnymi kodami PIN, co stanowi dodatkowy stopień bezpieczeństwa. Karta może być także wyposażona w antenę i układ, pozwalający wykorzystywać ją również w zbliżeniowych systemach kontroli dostępu do pomieszczeń, co czyni z niej uniwersalny "token bezpieczeństwa". Oferowane zestawy składają się z karty multiSIGN oraz oprogramowania do zarządzania podsystemem kartowym i mogą być uzupełnione o czytniki kart procesorowych standardu PC/SC.

Źródło : Gazeta Prawna 02.06.2004