CryptoTech - Strona głównaGazele Biznesu 2014 
Fundusze UE
Fundusze UE
 
Certyfikat ISO 9001:2015
ISO 9001:2015
 
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA ELEKTRONIKI I TELEKOMUNIKACJI
KIGEiT
 
Certyfikacja CSCIP
CSCIP
Strona główna : Informacje : Wiadomości : Unikalny akcelerator pełnego protokołu SSL
Wiadomości
Dla Prasy

Unikalny akcelerator pełnego protokołu SSL

2004-07-15

CryptoTech, krakowska firma specjalizująca się w systemach bezpieczeństwa informacji, wprowadza na polski rynek nowe, unikalne rozwiązanie w zakresie sprzętu kryptograficznego.

Kraków, 15 lipca 2004 r.

CryptoTech, krakowska firma specjalizująca się w systemach bezpieczeństwa informacji, wprowadza na polski rynek nowe, unikalne rozwiązanie w zakresie sprzętu kryptograficznego. nFast Ultra to najprostsze i najszybsze wdrożenie bezpiecznego i sprawdzonego kanału komunikacyjnego SSL/TLS dla dowolnego serwera. Urządzenie, nawet pracując z maksymalną możliwą wydajnością, czyli 10.000 rozpoczynanych sesji SSL/TLS RSA 1024 bity na sekundę nie obciąża procesora: całość obsługi protokołu i wszystkie operacje kryptograficzne wykonywane są przez podsystem karty (protokoły IP, TCP i SSL). Wydajność szyfrowania i deszyfrowania informacji wynosi 600Mbit/sek. Możliwa jest praca z kluczami RSA do 4096 bitów.

W ten sposób produkt gwarantuje niezależność od aplikacji, całkowicie eliminując koszty integracji. Akcelerator znakomicie nadaje się do zastosowań w dowolnych serwisach internetowych, serwerach aplikacyjnych, itp., zarówno nowo projektowanych jak również już pracujących. Produkt wspiera większość platform sprzętowych i systemów operacyjnych. nFast Ultra oparty jest o nowoczesny i wydajny 64bitowy interfejs PCI (ver. 2.2) i wyposażony w złącze LAN 1Gb/s, umożliwiając równocześnie pracę w trybie zwykłej karty sieciowej.

Urządzenie zapewnia 100% odciążenie procesora od konieczności wykonywania asymetrycznych i symetrycznych algorytmów kryptograficznych występujących w protokole SSL/TLS co oznacza możliwości wykorzystania mocy CPU przez inne aplikacje, oraz znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa, brak możliwości ataku i kradzieży zapisanych wewnątrz modułu kluczy i certyfikatów serwera SSL. Zapowiadana certyfikacja FIPS 140-2 Level2/3, a także wersja przeznaczona do zastosowań w trybie "Client Side Origination" oraz drugi interfejs sieciowy, pozwolą na spełnienie nawet najwyższych wymagań polityki bezpieczeństwa.

Łącząc nowoczesność, szybkość, szeroki wachlarz możliwych zastosowań i poziom bezpieczeństwa rozwiązania, nie zapomniano o atrakcyjności finansowej na rynku: Produkt posiada najlepszy współczynnik ceny do wydajności (0.4 USD/sesję SSL), stawiając bardzo wysoko poprzeczkę potencjalnym konkurentom "nFast Ultra" i rewolucjonizując segment tanich i bardzo wydajnych serwerów HTTPS.