CryptoTech - Strona głównaGazele Biznesu 2014 
Fundusze UE
Fundusze UE
 
Certyfikat ISO 9001:2015
ISO 9001:2015
 
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA ELEKTRONIKI I TELEKOMUNIKACJI
KIGEiT
 
Certyfikacja CSCIP
CSCIP
Strona główna : Informacje : Wiadomości : Zmiany w ofercie modułów nCipher
Wiadomości
Dla Prasy

Zmiany w ofercie modułów nCipher

2010-01-29

Firma Thales, właściciel marki nCipher, ogłosił oficjalnie przygotowywane od pewnego czasu zmiany w ofercie modułów HSM. Dotychczasowy moduł sieciowy, netHSM, zostaje zastąpiony urządzeniem o nazwie nShield Connect.

Jest to rozwinięcie koncepcji netHSM. Nowy moduł jest ulepszoną wersją poprzedniej, bardzo udanej konstrukcji. nShield Connect został wyposażony w zupełnie nową płytę główną, dwa zasilacze "hot swap" i nowy interfejs użytkownika. Polepszona została wentylacja modułu. Wszystkie te rozwiązania mają na celu przystosowanie sprzętu do działania w zastosowaniach krytycznych. Bez względu na modyfikacje sprzętu producent gwarantuje kompatybilność z wcześniejszymi modelami. Dopuszczalne jest stosowanie konfiguracji mieszanych, w których współpracują serwery netHSM i nShield Connect.

Dotychczasowe dwa modele netHSM 500 i netHSM 2000 zostały zastąpione gamą urządzeń nShield Connect o indeksach wydajności 500, 1500 i 6000. Ceny nowych urządzeń zostały ustalone na poziomach odpowiadających ich wydajności. Nowy moduł podstawowy 500 ma cenę taką samą jak jego starszy odpowiednik. Serwery netHSM będą dostępne w limitowanych ilościach tylko do kwietnia tego roku. Support dla wszystkich dotychczas sprzedanych serwerów netHSM będzie świadczony do kwietnia 2015 roku.

W celu uniknięcia pomyłek została zmieniona także nazwa modułów HSM w formie kart PCI i PCI Express. Moduły te, dotychczas występujące pod nazwą nShield zostały przemianowane na nShield Solo. Jest to tylko zmiana nazwy, gama urządzeń nie zmieniła się.